• Wtorek, 28 czerwca 2016 r.
 • Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona

REKLAMA
 • Groźne pożary lasów na południowym-zachodzie USA w trzech stanach: Kalifornii, Arizonie i Nowym Meksyku
 • Aktor Anton Yelchin zginął w wypadku samochodowym w LA. Miał 27 lat
 • Po raz pierwszy w historii burmistrzem Rzymu została kobieta - 37-letnia Virginia Raggi
 • Tureccy pogranicznicy zastrzelili 11 Syryjczyków, w tym kobiety i dzieci
 • Po 186 dniach w kosmosie trzech astronautów bezpiecznie wróciło na Ziemię
 • USA nie chcą niepodległego Tybetu, poinformował szef dyplomacji John Kerry
 • Były słynny piłkarz Romario, obecnie senator, wystartuje w wyborach na burmistrza Rio de Janeiro
 • Japonia: Protest przeciw bazom wojskowym USA na Okinawie
 • Czterech polityków i ich rodziny z dodatkową ochroną z powodu zagrożenia terrorystycznego w Belgii
 • Chelsea Clinton, córka kandydatki na prezydenta Hilary Clinton i ex-prezydenta USA Billa Clintona, urodziła drugie dziecko
 • Sąd w Kairze skazał byłego prezydenta Egiptu Mohammeda Murasiego na dożywotnie więzienie za szpiegostwo na rzecz Kataru
 • EURO 2016: Rozpoczęła się deportacja rosyjskich kibiców zatrzymanych po brutalnych starciach z Anglikami
 

Waluty
 • USD 4.03 (+0.67)
 • GBP 5.36 (-3.61)
 • EUR 4.45 (-0.09)
Wideo
Zaprzysiężenie Beaty Szydło na premiera Polski

Zaprzysiężenie Beaty Szydło na premiera Polski

"Chi-Raq" - zwiastun

Szpilka szybko znokautował Cobba w Chicago

Szpilka szybko znokautował Cobba w Chicago

Posłuchaj

Ładowanie danych...

Na wesoło
miss pro
Sonda
Czy podwyżka podatku od paliw, by sfinansować program pracy i poprawić bezpieczeństwo w mieście, to dobry pomysł?

Kina

Sprawdź repertuar wpisując kod pocztowy lub miasto

Słownik

 

Facebook
12-08-2012

Nowe prawa jazdy dla imigrantów najwcześniej za 11 miesięcy

Nowe prawa jazdy dla imigrantów najwcześniej za 11 miesięcy
Czasowe prawa jazdy dla nielegalnych imigrantów zapewnią, że rutynowa kontrola drogowa nie zakończy się deportacją.

Liderzy społeczności Meksykańskiej i imigrantów, wraz z członkami Koalicji Bezpieczeństwa Drogowego udzieliło mediom informacji na temat nowego prawa w sprawie bezpieczeństwa na autostradach, kolejnych kroków i obaw na temat Tymczasowego Prawa Jazdy dla Odwiedzających Stany Zjednoczone bez zezwolenia na stały pobyt (TVLD).

W tym tygodniu ustawa ta, SB 957, otrzymała historyczne poprawcie dwóch partii i przeszła w Senacie bezprecedensową liczbą, 41 głosów, czym uzyskała większość w Senacie. Teraz ustawa trafi do Izby Reprezentantów, gdzie zostanie poddana głosowaniu w styczniu, a następnie będzie czekać na podpis Gubernatora Quinna, który zobowiązał się do jej podpisania i nadania jej mocy prawnej. Jeśli ustawa przejdzie, przepis wejdzie w życie 10 miesięcy od momentu podpisania przez Gubernatora.

Niektórzy obawiają się możliwości profilowania rasowego z powodu TVDL. Czasowe prawa jazdy dla tych, którzy urodzili się poza granicami Stanów Zjednoczonych to już istniejące dokumenty, które są dostępne dla wielu osób mieszkających w stanie Illinois. Od roku 2005, stan Illinois wydawał TVDL dla osób, które nie posiadały ubezpieczenia, jednak miały status legalnego pobytu. Takie osoby to przede wszystkim studenci zagraniczni, małżonkowie i dzieci pracowników tymczasowych, długoterminowych odwiedzających i innych, którzy nie mają pozwolenia na pracę przy naszych przepisach imigracyjnych.

TVDL będzie dostępne zarówno dla imigrantów legalnych, jak i osób przebywających w kraju nielegalnie. Kierowcy nie zostaną zidentyfikowani, jako nielegalni imigranci, dlatego możliwość profilowania rasowego powinna być minimalna. Wiele z naszych organizacji będzie współpracowało z Sekretarzem Stanu i innymi przedstawicielami władzy w celu zapewnienia, że prawo to, będzie realizowane rzetelnie i skutecznie, by strzec jeszcze bardziej przed profilowaniem rasowym.

„Członkowie naszego społeczeństwa zasłużyli, żeby czuć się bezpiecznie w drodze do pracy, szkoły czy kościoła” powiedziała Prezydent i Dyrektor Generalny Mujeres Latinas en Acción, Maria Pesqueira. „TVLD, istniejące już czasowe prawo jazdy, zatwierdzone już wcześniej, zapewnia, że rutynowa kontrola drogowa, nie spowoduje deportacji i zniszczenia rodziny”.

Czołowa organizacja zajmująca się ochroną praw obywatelskich Meksykanów i imigrantów w Illinois wyraziła swoje zdecydowane poprawcie dla SB 957. Nawet przy zwiększonym zainteresowaniu reformą imigracyjną na szczeblu federalnym, nie ma pewności, że Kongres zadziała. Nasz stan musi zająć się problemem bezpieczeństwa na naszych drogach. Ustawa jest praktycznym rozwiązaniem tego problemu.

W Illinois mieszka około 250,000 nielegalnych imigrantów, którzy prowadzą, mimo, że nie są w stanie uzyskać prawa jazdy i ubezpieczenia. Ich jazda bez prawa jazdy i ubezpieczenia kosztuje mieszkańców stanu $64 miliony rocznie. W zeszłym roku w 42% z wszystkich śmiertelnych wypadów w Illinois, brali udział kierowcy bez prawa jazdy, a w całym kraju tacy kierowcy biorą udział w wypadkach 5 razy częściej niż kierowcy z prawem jazdy. Stany Washington i New Mexico już od jakiegoś czasu wymagają od wszystkich kierowców, włącznie z nielegalnymi imigrantami, by uzyskali prawo jazdy.

„Powinniśmy być szczęśliwi i świętować, że po 14 latach, wreszcie jesteśmy na drodze do uchwalenia prawa bezpieczeństwa na drodze, który będzie korzystny dla naszej społeczności” mówi Eddi Acevedo, inicjator prawa w Izbie Reprezentantów stanu Illinois. ”Po przedstawieniu tego prawa kilkukrotnie na Walnym Zebraniu, jestem przekonany, że będziemy mieli głosy podczas głosowania w styczniu. Wciąż będę kontynuował współpracę ze Speakerem Izby Reprezentantów Michaelem Madigan, by ustawa przeszła z takim samym ponadpolitycznym poparciem, jakie uzyskała w Senacie.”

„Często słyszę od rodzin, że ich bliscy zostali zatrzymani na drodze i aresztowani za jazdę bez prawa jazdy” mówi Representative Lisa Hernandez

Ustawa ta, to rozsądny przepis, który będzie chronił nasze rodziny na drogach, zapewni $3.75 miliony nowych dochodów, zmniejszy obciążenie w więzieniach i sądach, a także zwiększy pulę pilnie potrzebnych dawców organów.

Według Radnego 25th Ward, Dannego Solisa „ta historyczna ustawa chroni nasz drogi, ale też ciężko pracujące rodziny imigrantów. Chcemy, żeby nasze dzieci chodziły do szkoły, uczyły się i nie musiały się martwić, że kiedy wrócą do domu ich rodziców tam nie będzie. Chcemy, żeby rodzice zostali przeszkoleni, dostali prawo jazdy i ubezpieczenie tak, by mogli bezpiecznie odwieźć dzieci do szkoły, pojechać do pracy i przyczyniać się do rozwoju naszej gospodarki”

Współwnioskodawcami tego przepisu bezpieczeństwa na drodze byli również Prezydent Senatu John Cullerton oraz w Izbie Reprezentantów Zastępca Lidera Mniejszości Edward Acevedo. Prawo uzyskało też poparcie z dwóch partii. Wsparli je :  Gubernator Pat Quinn, Były Gubernator Jim Edgar, Lider Mniejszości w Senacie Christine Radogno, Lider Mniejszości w Izbie Reprezentantów Tom Cross, Burmistrz Chicago Rahm Emanuel, Kontroler finansów Illinois Judy Baar Topinka, Prokurator Generalny Lisa Madigan, Przewodniczący Rady Hrabstwa Cook Toni Preckwinkle, Urzędnik Sądu Okręgowego Hrabstwa Dorothy Brown, Sheriff Hrabstwa Lake Mark Curran oraz  Sheriff Hrabstwa Cook Tom Dart.

“Dziękujemy Prezydentowi Cullertonowi za jego przywództwo I wsparcie głebokiego ponadpolitycznego wsparcia w Senacie” powiedział Dyrektor Generalny ICIRR, Lawrence Benito „ Mamy nadzieję, na takie samo wsparcie w Izbie Reprezentantów w styczniu, by zapewnić społeczeństwu bezpieczeństwo na drogach.”

F(SW)

 

Widzisz błąd na stronie? Napisz do nas
Komentarze (8)
 • Brawo Brawo nareszcie cos madrego uchwalili nasi reprezentanci. Wole 10-ciu z Prawym Jazdy niz jednego bez ubezpieczenia.Gratulacje Stan Illinois.Ci co widza to w czarnych kolorach to Ci sami co wieza w ZAMACH pod Smolenskiem.
  + 10
  ~Bobo
  02:54 12/08/12
 • Bobo nie dodales : ci co pracowali na wiezy.
  ~Capsel
  07:48 12/08/12
 • Koziolek sie pyta kto zamordowal Prezydenta Kaczynskiego ??
  -3
  ~Koziolek
  01:08 12/09/12
 • Nie dowiary dwie piekne wiadomosci w ciagu jednego tygodnia. Pierwsze to te prawa jazdy.Drugie to odpowiedz rzadu Stanow Zjednoczonych na najglupsza petycje w dziejach. Co rzad Stanow Zjednoczonych obchodzi ze dwoch niedoukow postanowilo ladowac we mgle na polowym lotnisku pod Smolenskiem.Juz czlonkowie Kongresu odprawili maciciela Macierewicza i jego poplecznika nie jaka Fotyge.Capsel masz racje Ci co pracowali na WIEZY tez nie sa bez winy. No i co POLONIA znowu glupota przegrala.Szkoda tylko ze ta druga czesc myslacej Poloni musi CIERPIEC przez takich jak Radio Polonia ze zlodziejem nad zlodziejami OCYTKO,Lucja Sliwa i jej otwartym mikrofonem dla pol glowkow,Kurierem,babskim bokserem Michalakiem,Radia Maryja i siostrami Brunonom i Danielom,Polska Misja Katolicka Lombard, moglbym tak jeszcze dlugo wymieniac bo 30 000-ci Tysiecy musialo sie gdzies ulokowac.Czy to jest T.Z. 3-cia kolumna?
  + 5
  ~Bobo
  02:06 12/09/12
 • nielegalni wynocha z tad !!!!!
  -2
  ~zdzichu
  10:21 12/10/12
 • zdzichu sam sie wynos i popracuj nad poprawna pisownia
  + 1
  ~ja
  03:07 12/10/12
 • Tak to dobra wiadomość,nie tylko podatki od nielegalnych,ale wreszcie prawo jazdy dla nich...to dobry kierunek w stronę normalności
  ~banita
  04:40 12/10/12
 • zdzichu pisze sie stąd.A swoja droga kim ty jestes zdzichu ,ze chcesz decydowac o takich sprawach.
  zatokablue
  06:49 12/10/12
Dodaj komentarz
Chcesz zarezerwować swój nick i dodać własny avatar? Załóż konto
Akceptuję regulamin serwisu

 
 

webstream.pl - Sky Is The Limit
powered by
 

Więcej w dziale Wiadomości

Więcej policji na pogrzebach gangsterów

więcej »