• Niedziela, 19 lutego 2017 r.
 • Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława

REKLAMA
 • 22-latek zgwałcony na komisariacie. Fala zamieszek w Paryżu
 • Silne trzęsienie ziemi w Pakistanie. Do wstrząsu doszło w pobliżu 400-tysięcznego miasta Pasni
 • 15 tys osób straciło dach nad głową w wyniku pożaru slumsów, do którego doszło w Manili na Filipinach
 • W Doniecku, w wyniku zamachu, zginął jeden z separatystycznych dowódców Michaił Tołstych, pseudonimie „Giwi”
 • „Pragmatyzm i chłodna przyjaźń”. Niemieckie media o wizycie Merkel w Polsce
 • Prezydent Trump w maju spotka się z sojusznikami z NATO
 

Waluty
 • USD 4.07 (+0.31)
 • GBP 5.05 (-0.46)
 • EUR 4.33 (+0.36)
Wideo
Zaprzysiężenie Beaty Szydło na premiera Polski

Zaprzysiężenie Beaty Szydło na premiera Polski

"Chi-Raq" - zwiastun

Szpilka szybko znokautował Cobba w Chicago

Szpilka szybko znokautował Cobba w Chicago

Posłuchaj

Ładowanie danych...

Na wesoło
miss pro
Sonda
Kto powinien zostać prezydentem USA:

Kina

Sprawdź repertuar wpisując kod pocztowy lub miasto

Słownik

 

Facebook
02-14-2011

Kancelaria prawna pomagała Dzieszce w przejęciu domu parafianki?

Kancelaria prawna pomagała Dzieszce w przejęciu domu parafianki?
Śledczy doszukali się podobnych przypadków przejęcia domów starszych osób z udziałem kancelarii, z usług której korzystał ksiądz Dzieszko. Firma prawnicza odpiera zarzuty.


Waleria Krzemień trzymała przy swoim łóżku fotografię swojego zaufanego proboszcza, księdza Tadeusza Dzieszki z Kościoła pw. św. Konstancji w północno-zachodniej części miasta.

Obecnie urzędnicy badają okoliczności, w których „Ojciec Ted” stał się powiernikiem domu 93-letniej parafianki.

Dzieszko powiedział mediom, że transakcja była całkowicie niewinna i że nie został oskarżony o popełnienie przestępstwa w żadnym postępowaniu sądowym.

Jednak w niedzielę, w oczekiwaniu na wynik dochodzenia, Dzieszko zgodził się zrezygnować na jakiś czas ze swoich obowiązków parafialnych. Decyzję tę podjął po udzieleniu wywiadu mediom.

Po porannej niedzielnej mszy św. parafianie zebrali się, by uściskać księdza i wesprzeć go słowami otuchy. „To boli” – powiedział Dzieszko dziennikarzowi. Ksiądz wciąż pozostaje proboszczem parafii.

Kwietniowe dokumenty wskazują,  że Krzemień przekazała swój dom Dzieszce jako powiernikowi. Na mocy dokumentów powierniczych dom należał do Krzemień  za jej życia, jednak po jej śmierci właścicielem stawał się  Dzieszko.

Toczą się ostre spory na temat tego, czy Krzemień była w momencie podpisania dokumentów w pełni świadoma tego, co robi.


                                                                                                                fot.: Piotr Czarny

Dzieszko powiedział mediom, że chciał tylko zapewnić pobożną Krzemień  – urodzoną w Polsce gospodynię domową –  że może nadal mieszkać w swoim schludnym domku w północno-zachodniej części miasta. Dodał też, że rozważał sprzedaż nieruchomości na wypadek gdyby Krzemień potrzebowała funduszy na hospicjum lub opiekę medyczną.

„Nie uważam, że zrobiłem coś złego. Czuje się jak ofiara w tej całej sytuacji. Niczego nie zataiłem” – powiedział ksiądz w ostatnim wywiadzie. „To nie jest tak, że chce ją okraść. To ma jej pomóc”

Dzieszko powiedział,  że jedyną rzeczą, jakiej żałuje to to, że nie sprowadził  adwokatów kościelnych, którzy przejrzeliby dokumenty w tej sprawie. „Kiedy czytałem te papiery, zrozumiałem może 10%”

Dochodzenie rządowe rozpoczęło się zeszłego lata, gdy siostrzenica Krzemień, która mieszka w Kalifornii, zadzwoniła pod gorącą linię wykorzystywania osób starszych w Illinois obawiając się o to, że niedawno zatrudniona opieka domowa ma zły wpływ na jej ciocię.

Opiekun publiczny Cook County wszczął dochodzenie i odkrył wkrótce umowę powierniczą. W październiku sędzia spadkowy wyznaczył publicznego opiekuna, który miał reprezentować Krzemień i chronić jej aktywa. Sędzia Lynne Kawamoto orzekła, że Krzemień była „przedmiotem w sprawie wykorzystania osoby starszej w celu osiągnięcia zysku finansowego”.

Kilka dni później Dzieszko zrzekł się wszelkich roszczeń wobec należącego do swojej parafianki domu.

Chicagowska Archidiecezja zatrudniła audytora śledczego do zbadania transakcji i finansów Dzieszki. Z oświadczenia archidiecezji wynika, że urzędnicy kościelni „traktują tą sprawę bardzo poważnie” i „będą nadal współpracować z władzami świeckimi”.

Prawo kościelne zabrania duchownym wykorzystywania zaufania parafian do osiągnięcia osobistych korzyści. Archidiecezja poinformowała, że współpracuje z organami ścigania zawsze, gdy któryś z kapłanów podejrzewany jest o nadużycia finansowe.

Dokumenty i umowa powiernicza zostały przygotowane przez firmę prawniczą Przybylo i Kubiatowski, która specjalizuje się w sprawach związanych z nieruchomościami. Stephen Kubiatowski, który potwierdził notarialnie podpis Krzemień na akcie własności, powiedział, że dokumenty były przygotowane jak najbardziej prawidłowo.

„Opiekun publiczny twierdzi, że Steve pomagał księdzu w uzyskaniu prawa własności do nieruchomości niekompetentnej kobiety. To nieprawda” – napisał Kubiatowski w oświadczeniu.

Kubiatowski jest przekonany, że jego legalna praca zda egzamin podczas prowadzonego przez Komisję Rejestracyjną i Dyscyplinarną Prawników stanu Illinois postępowania.

Prokuratura Cook County bada również sprawę, razem z dwoma innymi przypadkami, w których ta sama firma prawnicza przekazał aktywa starszej niepełnosprawnej kobiety w ręce opiekunów, którzy mogli czerpać z nich korzyści finansowe, według urzędników związanych ze sprawą.

Kancelaria i Kubiatowski stanowczo zaprzeczają temu wykroczeniu.

Opiekun publiczny otrzymał  we wrześniu 2010 roku ocenę medyczną, która opierała się na karcie pacjentki Krzemień i wywiadzie z lekarzami, i stwierdził na jej podstawie, że kobieta od kilku lat cierpiała na demencję i że w okresie kwietnia i maja 2010 nie była w ogóle zdolna do podpisania dokumentów prawnych.

Kubiatowski twierdzi jednak w swoim oświadczeniu, że kobieta nie miała demencji, gdy podpisywała umowę dodając, że 93-latka przeszła w sierpniu i wrześniu udar mózgu. Dopiero po tych zdarzeniach jej „stan psychiczny gwałtownie się pogorszył”.

Dzieszko powiedział mediom, że Kubiatowski spotkał Krzemień dwukrotnie w jej domu i stwierdził, że kobieta była w pełni władz umysłowych i zdolna do podejmowania decyzji.

„Sprawdził ją, by upewnić się, że jest w pełni świadoma tego, co robi” – powiedział ksiądz.

Uznał tak również sam duchowny. „Była bardzo otwartą, wesołą osobą. Była w stanie sobie wszystko dokładnie przypomnieć. Z wyjątkiem robienia zakupów i porządków, była całkowicie niezależna” dodał ksiądz.

W przeciwieństwie do jezuitów i innych wspólnot religijnych, które składają śluby ubóstwa, księża diecezjalni mogą przyjmować osobiste darowizny i zapisy środków pieniężnych wiernych oraz inwestować i wydawać swoje własne oszczędności.

Ewidencja gruntów Arizony sugeruje, że Dzieszko miał już doświadczenie z inwestycjami nieruchomości. Pomiędzy 2002 a 2004 rokiem zakupił w okolicach Phoenix 7 nieruchomości za ponad pół miliona dolarów.

Ksiądz powiedział w wywiadzie, że korzystał ze środków finansowych swojego rodzeństwa i matki, a także znacznych darowizn pieniężnych od parafian. „Parafianie są bardzo hojni… To dlatego miałem dodatkowe pieniądze, które mogłem użyć” – przyznał Dzieszko.

Ksiądz przekazał niektóre z nieruchomości w Arizonie swojemu wieloletniemu przyjacielowi i inwestorowi. On i jego przyjaciel mają prywatną umowę, na mocy której przyjaciel zarządza nieruchomościami Dzieszki jak inwestycjami.

Duchowny dodał na koniec: „Prawdopodobnie przekażę to kościołowi”.

F(MK) (Chicago Tribune)

 
 

Widzisz błąd na stronie? Napisz do nas
Komentarze (90)
 • No to "Presley" juz szybko nie zaspiewa z ambony. Kazda, powtarzam kazda religia to zrodlo zla, wyzysku, ucisku i klamstwa! Bog nie wymaga od nas zakaladania kosciolow i religii. To my jestesmy Bogami, bo On stworzyl nas na swoje podobienstwo i nie potrzeba nam zadnych posrednikow.
  ~no i wydalo sie
  07:40 02/14/11
 • I co w tym nadzwyczajnego, ze kancelarie znane z prawnych mozliwosci pomogly ksiedzu nie jeden raz??? On zna prawo BOSKIE (inna sprawa czy stosuje) a prawnicy maja obowiazek znac prawo utworzone przez czlowieka...no powiedzmy parlament, czyli Kongres+Senat. Ide na BAL Wietrznego do Chateu Ritz w Niles, to juz w najblizsza sobote...bedzie bosko!!!
  ~Alex
  07:53 02/14/11
 • No i w koncu sie mu dobrali do tylka ,brawo :-)
  ~Maria
  07:58 02/14/11
 • Ks.Dzieszko znany jest z niekonwencionalnych znajomosci.Lubi bywac na salonach i jadac w najdrozszych restauracjach.Wsrod amerykanow pracujacych w parafi sw.Constancji cieszy sie zla opinia i nie jest lubiany.To nie sa plotki to fakt.Pracujace tam np.nauczycielki patrza na to z niedowierzaniem.One urodzone tu amerykanki po wyzszych studiach nie moga nawet marzyc o takim poziomie zycia.SMUTNE
  ~Wierzaca(mimo wszystko)
  08:30 02/14/11
 • Za to polskie nauczycielki z polskiej szkoly patrza w niego jak w obrazek. Czy on naprawde jest taki czarujacy?
  ~Tez wierzacy.Jeszcze.
  08:42 02/14/11
 • Modlimy sie ze Ks. Dzieszko szybko powroci do nas. A ci co go nie lubia to niech sobie zmienia kosciol bo nikt ich nie zmusza chodzi do Sw. Konstancji!
  ~Parafianka
  09:20 02/14/11
 • a ja najlepiej wiem , w jakim stanie byla Pani Waleria , poniewaz opiekowalam sie Nia przez 2 lata. Doputy,dopoki pan ksiadz sie nia nie zaopiekowal , a ja z 2 dzieci zostalam z dnia na dzien bez pracy . Bog go rozliczy !!!
  ~dorcik33
  09:35 02/14/11
 • i wszytsko by bylo dobzre tylko sie prokuratura wmieszla-to normalan prozedura w polskich aoparfiach a ci prokuratorzy nie rozumija. Co mial ksiadz za darmo sie babcia opekowac czy tez niesc otuche? Pomieszlo sie im w tej Ameryce. U nas w Stawie Starym ksiadz jest jedymym prawem i jest dobrze. Myslec nie trzeba bo slowo ksiedza to slowo Boga, a slowo Boga najwazniejsze. No a za slowo Boga tzreba slono placic. Tak bylo za pardziada i taj jest dzis. Widzieli ich w tej Ameryce, bezbozniki.
  ~Kolo
  09:47 02/14/11
 • Jak swiat szeroki to jeszcze nigdy nie spotkalem uczciwego czlowieka mowiacego cos zlego na ksiezy. Nawet w przypadku gdy jest to prawda staraja sie zrozumiec ze jest to tylko czlowiek. Drodzy szydercy, zachecam was byscie spojzeli sobie w lusterka I zapytali siebie samych jacy to my uczciwi jestesmy.
  ~Pawel
  10:16 02/14/11
 • JEZELI JEST WINNY TO BÓG MU WYBACZY, ALE SEDZIA NIE. NIE ZNAM CZLOWIEKA WIEC NIC WIECEJ NIE MOGE DODAC.
  ~FILOZOF
  11:05 02/14/11
 • Wstyd poprostu wstyd jak nie lekarz to ksiadz,szok az sie niemmilo robi i to ksiadz piekny przyklad a na kazdej mszy 2 skladki a puzniej chulanki meksyk itp.bawia sie za ludzka naiwnosc a szczegulnie ksieza z konstancji podobno takie imprezy urzadaja ze szok.
  ~
  11:23 02/14/11
 • No i sie wydalo kalibabka chicagowski zlapany, wladajancy wieloma jezykami diabla. Juz w pierdlu meksyki z murzynami mu dogodza w imie wiary jaka glosi. pozdrawiam.../
  ~janosik
  11:47 02/14/11
 • Aj Ludzie jacy wy jestescie dokonca prawdy nieznacie a juz wyrok wydajecie. Karzdy ma swoje sumienie. A co do investycji to karzdy moze investowac. A siostrzenica pani Krzemien to gdzie byla jak ja ciocia potrzebowala? Dlaczego nie u jej boku. Nic nieda nam oskarzanie ludzi czy ksiedza, popatrzmy na siebie.
  ~02.14.11
  01:25 02/14/11
 • Nam zarzucasz wydawanie wyroku, a sam wydajesz wyrok na siostrzenice pani Krzemien, co Ty o niej wiesz?? my mamy mozliwosc isc do Kosciola gdzie posluchamy ksiedza Dzieszke,i oceniamy jego zachowanie i postawe, a Ty na jakiej podstawie szarrzujesz swoj wyrok, co ty wiesz o rodzinie pani Krzemien. Jesli wiesz to podziel sie z nami, wowczas my przestaniemy wydawac wyroki.
  ~do 02.14.11
  01:46 02/14/11
 • JESTEM KATOLIKIEM,RODZICE ZAWSZE MOWILI WIERZ W BOGA ALE NIGDY W KSIEZY,BO TO SA TACY SAMI LUDZIE JAK MY,CZASAMI GORSI.
  ~parafianin Matki Boskiej Czestochowskiej
  01:49 02/14/11
 • Kazda religia to zlo.
  ~oops
  02:22 02/14/11
 • Siostrzenica miala prawo zglosic ta sprawe na policje czy gdzie kolwiek jak miala do ksiedza zastrzezenia. Jezeli ksiadz jest niewinny to sie w przyszlosci okaze. Wszyscy na parafji wiedza ze ksiadz b.dobry czlowiek ale byznesmen pierwszej kategorji. Tam nic za darmo nigdy nie bylo. Ludzie macie bielmo na oczach, co byscie zrobili gdyby to wasza mamusia zapisala ksiedzu domek. Poczytajcie powyzsza wypowiedz pani ktora pracowala dla pani Krzemien do ostatniego dnia kiedy ksiadz nie wkroczyl w akcje. Problem jest tez w tym ze ksieza zamiast glosic slowo Boze to nagle stali sie biznesmenami. A wogole jest czas zastanowic sie nad cala to religja katolicka.
  ~Edek
  02:43 02/14/11
 • to teraz ludzie macie radosc ze dzieszc podwinela sie noga piszecie o nim a czy ty jeden z drugim jak bys mial moznosc to nie bralbys pomysl i zastanow sie za nim o mim napiszesz mnie cale zycie rodzice wajali i dalej wpajaja nie o mikim zle tylko sie pomodl a wy kochani czy kiedy kolwiek zmowiles za niego choc jedno zdrowas pomysl i uderz sie w piersi
  ~zenek
  02:48 02/14/11
 • zazdrosc przemawia przez wszystkich i tyle Nie sadz zebys sam nie byl sadzony
  ~Mary
  03:41 02/14/11
 • Stan Pani Walerii pogorszyl sie po szpitalu , a jak trafila do nursing home to juz kompletnie w innym swiecie zyje . A z tego co wiem to pani Waleria jest bardzo wierzaca i jedyna osoba ktora jej pomagala byl Ksiadz Dzieszko . Jeszcze raz pisze ze przepisujac dom wiedziala do robi , bo jak zawsze powtarzala JeJ dom to kosciol sw.Konstancji i tam spedzala wiekszosc swojego czasu .
  ~lidka
  04:21 02/14/11
 • LUDZIE OPAMIENTAJCIE SIE TYLE W WAS NIENAWISCI POCZEKAJCIE AZ SPRAWA SIE ZAKONCZY W SADZIE A NIE WYDAWAJCIE WYROKOW,ZAZDROSC WAS ZRZERA A TAK NA MARGINESIE SIOSTRZENICE SOBIE PRZYPOMNIALA O CIOCI JESLI CHODZI O MAJATEK A CZEMU SIE NIA NIE ZAJELA TYLKO GDZIES W KALIFORNI MIESZKA,MAM NADZIEJE ZE SPRAWA SZYBKO SIE WYJASNI,A KSIADZ WROCI DO NAS
  ~evita
  04:27 02/14/11
 • Do ciupy z nim! Do ciupy! A wszystkie mohery do ciupy za nim!
  ~hihi
  04:37 02/14/11
 • Jo nie rozumiem jenego, jok idzie na ksiyndza to powinien być ponad materialne troski, ksiundzowi nie trza kilku domóf, no chyba ze un posedł by być jegomościem jako sposób na zycie. A prawde mówiąc, to jezeli sie gado ze ktos jest guru w jakiejś sekcie to i ksiondz jest guru w swojej parafii. Inwestował bo mu parafianie dali, oj durni ci parafianie ze tak jegomościa wspierali, ale on gadoł ze to na kościół, to na organy, to na medalik, to na nowy ornat, itd. a oni dawali. Noa ze on kupowoł za to domy w Arizonie, to jego sprawa. Jo tom na tace nie dajem wiencyj jok jednego dulara. Jak je 200 wiernyk na mszy, to kto zarobia za godzine wiencyj niz ten ksiondz.?
  ~pyzdra
  04:38 02/14/11
 • Czytam te wasze posty i dochodzę do wniosku, że lepiej być dobrym i uczciwym człowiekiem, zamiast katolikiem...
  ~Michał
  05:30 02/14/11
 • do Lidki . pani Waleria nie byla a parafianka Sw Kanstancji , tylko Jackowa !!!a Dzieszko sobie ja przywlaszczyl , jak juz nie mogla na Jackowo dojechac , tz . gdzies od dwoch lat . no i pomogl jej , ale ...w czyms innym . dobrze znam ta sytuacje .
  ~dorcik33
  06:42 02/14/11
 • a moze by tak sprawdzic ksiedza Bruno na slcie .on to dopiero robi iwestycje .zeby parafianie wiedzieli toby pospadali ze stolkow.
  ~wena
  06:45 02/14/11
 • Kilka lat temu Zarząd Polskiej Szkoły Im.Św. Maksymiliana Kolbe nielegalnie przekazał prawie $53tysiące dolarów dla parafii Św. Konstancji. Ks. Dzieszko doskonale wiedział, że jest to transakcja nielegalna a mimo to pieniądze przyjął.Szkoła została ograbiona a wszystkie dokumenty z działalności szkoły zarząd gdzieś wywiózł. Ks. dokładnie wie jak podejść ludzi i wyłudzić od nich pieniądze. Nie ważne czy legalnie czy też nie, ważne ażeby zagarnąć ile tylko się da. No cóż szkoła i kościół są instytucjami nie dochodowymi i tam można robić przekręty jakie tylko się chce. Kto to sprawdzi? Gdzie są jakieś władze, które powine tym się zająć i przeprowadzić jakąś kontrolę finansową przynajmniej raz w roku. Zapytany ksiądz Dzieszko o te pieniądze odpowiedział, że nic nie wie w tej sprawie. Zarząd Polskiej Szkoły opłacał rachunki dla kontraktorów za wykonanie ołtarza bocznego i zakup krzeseł do tegoż ołtarza a on tym sie nie interesował??? Statut szkolny Zarząd też sobie dopasował do swoich potrzeb, a nie do potrzeb szkoły.Gdybyście wiedzieli - w jaki sposób to zrobiono? Całkowicie "Wolna Amerykanka." Rodzice płacą i nic nie mówią to dlaczego z tego nie korzystać?
  ~polak
  07:48 02/14/11
 • Zazdroscicie mu starego domu ? haha co niktorym z objawami KUKU powinni odwiesc na sygnale do wariatkowa :) To chyba nie nowosc ze KSIADZ DZIESZKO jest lubiany i szanowany , a komu sie to nie podoba 3 KROKI W BOK :) NIE osmieszajcie sie z tymi wypowiedziami , skad tyle nienawisci ??? Serdecznie pozdrawiam Proboszcza DZIESZKO :)
  ~Chicago WINDY City
  08:12 02/14/11
 • Kancelaria prawna pomagała KSIEDZU Dzieszce w przejęciu domu parafianki ? ten to pisal ten artykul prosze szacunku dla ksiedza Dzieszko , pisze sie ks. a nie po nazwisku @ polska ludowa brak wychowania i kultury !!!
  ~chamskie przyspiewki
  08:18 02/14/11
 • A co na to Krysia z Daru Serca?
  ~Dar Serca
  09:50 02/14/11
 • piersa naucz sie najpierw pisac
  ~re zenek
  10:12 02/14/11
 • no tak ksiezulki jezdzily bawic sie do Meksyku i obracac mlode meksykanki a teraz wyszlo szydlo z worka. Jak ich wozilem to nawet na browara nie wyrzucil.
  ~Alex
  10:28 02/14/11
 • za niedlugo i za krysie sie wezma ta z Daru Serca
  ~Edward
  10:30 02/14/11
 • Niema ,takiego ksiedza zeby wyciagal ludziom pieniadze z kieszeni,to ludzie sami mu je zanosza,a zwlaszcza samotne starsze osoby,mam przyklad na mojej mamie i cioci,co miesiac jakas sumke dobrowolne przekazuja na kosciol,ksiadz ich o to nie prosi!
  ~Anula!
  10:42 02/14/11
 • Ks. Dzieszko darzyłem i nadal darzę wielkim szacunkiem i czcią, mimo wszelkich wyskoków medialnych i wszystkich wypowiedzi małoumierkowanch i obelżywych wobec religii, Boga czy Kościoła Katolickiego. To nic nowego dla nas ludzi z Polski. Ks. Dzieszko widziałem tylko raz w życiu na pogrzebie śp. Małgosi Kiesz, wiele razy i wspaniałych rzeczy o nim prawie codziennie słyszę, bo mieszkam w pobliżu jego parfii. Nie potrafię rozstrzygnąć, czy siostrzenica rozstoczyła nad panią Krzemińską jakakolwiek opiekę, i jakie korzysci materialne chciała osiągnąć. Również nie potrafię ocenić działania zatrudnionej przez ks. Dzieszko firmy prawniczej. Nie znam intencji ks. Dzieszko lecz z pewnością pani Krzemińska doznała dużej opieki ze strony księdza. Historia zapisów jest bardzo długa, wiele opiekunek osób starszych otrzymuje od nich zapisy ich domów, majątków, pieniędzy itp. ale nie tylko opiekunek, nawet tych co okazują im dobre serce w cierpieniu, dlaczego ks. Dzieszko miałby nie otrzymać takiego zapisu legalnie? Czy tylko dlatego, że szczekacze antyrelgijni tak chcą? Zawsze pluli na religię i wszystkie instytucje i przestawicieli religijnych. Nihil novi sub sole! My przecież na Nich nie plujemy. Trochę dla Nas szacunku, baćko Stalinie, Adolfie i wszyscy tejże samej maści. Ks. Dzieszko jest naszym reprezentantem. Wszystko uczyńmy i to materialnie, pieniężnie, aby mógł ksiądz mógł budować, ale i burzyć potężne bramy, stalowe bebożności, nie dajmy się ogłupić komukolwiek!
  ~FRANEK
  11:30 02/14/11
 • Powinni wziac sie za ten caly Dar Serca. Tam dopiero sie robi przekrety.
  ~Capsel
  11:40 02/14/11
 • Znam sprawe, to jest przeciez kradziez i oszustwo. Gdyby taka sprawa stala sie bez "udzialu" kosciola, ktos by poszedl do wiezienia. Zycze wszystkim, ktorzy wypowiadaja sie pochlebnie o dzialaniach ksiedza i kancelarii adwokackiej aby ich bliscy przkazali swoj majatek na kosciol. Amen.
  ~Tomek
  02:42 02/15/11
 • Mohery-przestańcie się kompromitować! Wasz styl pisania jest gorszy niż u trzyletniego dziecka! Ale za to potraficie obrzucać błotem wszystkich, którzy mają inne zdanie. To Wam wychodzi najlepiej. Proponuje - do szkoły albo do garów.
  ~elastic
  07:31 02/15/11
 • JEST SPRAWA OCZYWISTA,ZE TRZEBA POCZEKAC NA WYROK SADOWY, ALE, WLASNIE TO ALE. DUCHOWNI W KOSCIOLACH POLONIJNYCH MAJA SOBIE ZA DOBRZE, W ZESZLYM ROKU SAMOBOJSTWO TEZ JAKIES DOLARY BYLY W TO ZAMIESZANE, TERAZ SPRAWA KS, DZIESZKO ZENADA.
  ~EMIGRANT
  07:49 02/15/11
 • "Poznacie prawde,a prawda was wyzwoli"( J 8,32).Moze to powstrzyma Ks.Dzieszko od somodestruktywnego postepowania.
  ~Pobozna
  09:57 02/15/11
 • Znam ks. Dzieszko od 20 lat. Zawsze byl dla mnie najlepszym biznesmenem sposrod polonijnych ksiezy i najlepszym ksiedzem sposrod polonijnych biznesmenow. Jego Bogiem jest pieniadz, a nie Jezus Chrystus. Wykorzystywal naiwnosc wiernych, czyli ich oszukiwal. Tajemnica Poliszynela jest jego dzialalnosc na rynku nieruchomosci. Pol miliona dolarow wydal na zakup gruntow w okolicji Phoenix. Po co? Chcial tam wybudowac kosciol dla Polonii. Tlumaczenie, ze te pieniadze dostal od rodzenstwa i matki sa smieszne, przeciez nie zaprzecza, ze "parafianie sa hojni". Jest stare polskie przyslowie: chytry dwa razy traci. Dla mnie jest to koniec jego kariery jako ksiedza, moze teraz zajmnie sie handlem nieruchmosciami.
  ~Jurek
  12:02 02/15/11
 • Polak, skad ty masz takie dane pewnie sam maczales w tym palce z polska szkola ale nic nie wskorales albo niewiele i z tad te wywody widzisz nie sprawdziles sie ja jestem rodzicem moje dzieci chodzily do tej szkoly i zawsze o niej bede mial najlepsze zdanie. Dzieci maja dobrych nauczycieli,mila dyrektorke, wiele imprezek i moje zawsze lubialy a ja nigdy nie zaluje ze rzucalem pare groszy na rok szkolny za to, bo kiedy ide do knajpki z moja zona wiecej wydaje na obiad i drinki niz na rok oplaty za polska szkole. I prosze nie mieszaj w tym do czego nie nalezysz i nie jestes w temacie. A jak cie to boli to wykasz sie swoja madroscia i zaoszczedz 53 tysiace i daj je na parafie lub jedz na wakacje bo potrzeba ci odpoczynku. Pozdrawiam i idz sie wyspij.
  ~rodzic p. sz.
  12:07 02/15/11
 • Where there is a smoke, there is a fire. Widocznie sa jakies przekrety w tej szkole Kolbego, skoro ludzie pisza.
  ~Do rodzica p.sz.
  12:42 02/15/11
 • Sekta.....
  ~ech
  02:51 02/15/11
 • Jezeli jestes taki hojny,to niestac cie bulo placic za angielska szkole.
  ~Do rodzica p.sz
  03:39 02/15/11
 • Bardzo latwo jest byc sedzia w cudzej sprawie,zwlaszcza,jesli sie nie zna faktow w 100procentach.Pozatym,zadziwiajaca jest zawisc ludzi,ktorzy nie maja powodow,aby tak czlowieka pognebiac.Wstyd mi jest,ze jestem czescia tej spolecznosci,ktora w wiekszosci okresla sie jako KATOLICY.
  ~adam
  05:25 02/15/11
 • WSTYD POLACY!- Nauczcie sie najpierw pisac po Polsku! Tyle bledow!
  ~zono koscielnego
  07:46 02/15/11
 • Czy ktos wie gdzie teraz ksiadz przebywa? Co sie z nim stalo? Moze musimy mu dac miejsce do spania, martwie sie czy ma co jesc. Martwie sie teraz zeby nie zostal goly i wesoly. Przyzwyczajony do takiego dobrobytu a tu wszystko szlak trafil. Czy ma sie w co ubrac, zeby sie nie przeziebil i kokluszu nie dostal. Gdzie jest ta wasza bozia, tak sie zawsze dlugo i dobrze modlil, a jak pieknie spiewal, ho, ho, caly Preslej. Wielbicielki moze cos wiecie, odezwijcie sie. Pozdrawiam.
  ~Edek
  08:03 02/15/11
 • "niby też Polak i katolik ale niestety, nie alkoholik" - niech żyją polscy Talibowie ze swoim imamem Rydzykiem. Tylko czekać jak się zacznie polski "dżihad", samobójcze zamachy na tych wszystkich co myślą inaczej niż oni. Dla nich nie ważne, że ktoś jest oszustem, naciągaczem, złodziejem, pedofilem, prowadził samochód po pijanemu ważne, że jest księdzem który tylko "zbłądził" i nikt nie ma prawa go sądzić. NIkt. Bo ksiądz - to według nich prawie święty człowiek. I co się dziwić muzułmańskim fanatykom jak w Polsce jest podobnie. Boże, a Ty to wszystko widzisz i nie grzmisz.... Amen
  ~pol
  08:21 02/15/11
 • Czy nie sadzicie, ze cala sprawa moze okazac sie prowokacja, jedna z wielu? Nie tylko, ze jeszcze nie bylo wyroku, ale jak na razie nie ma zadnego formalnego oskarzenia. Kazda sprawa ma co najmniej dwie strony do spojrzenia nia nia i dwa aspekty do rozwazania. Nie znam ksiedza Dzieszki, mieszkam trzysta mil od Chicago, na sytuacje patrze z dystansu i mysle ze w miare bezstronnie. Za wczesnie zeby dokonywac jakichkolwiek osadow. Pozdrawiam z pieknego Michiganu.
  ~Belzedup
  08:26 02/15/11
 • Tu nikt nikogo nie osadza. Wg mnie pan Dzieszko poczul sie, ze On to Parafia. A dla starszych osob nie ma roznicy, przeciez to to samo, a pan Dzieszko zatrudnil Kancelarie adwokacka aby bylo po "bozemu" w przejmowaniu domu itp, po co sie ma sam narazac? wystarczy, ze oszukuje parafian i samego Boga, podszywajac sie pod "Kosciol", a dla darczyncy, i to jeszcze starszego nie ma roznicy, no bo jak taka "swietobliwa" osoba moze oszukiwac parafie?? przyjmowac i zapisywac sobie wszelkie darowizny.
  ~
  09:37 02/15/11
 • Dzieszko juz w PL;)
  ~Poinformowany
  09:45 02/15/11
 • Ooo tak tak widzialem go na lotnisku ...fiuuu i go nie ma ;)
  ~
  10:00 02/15/11
 • Trzeba bylo miec tupet ,zeby sie nie bac ze to wyjdzie .Ta pycha go pochlonela .Jak sie nie wstydzi ,Bazowal na uwielbieniu przez kobiety i dobrze sie z tym czul. Niosoc na pasterce dziecko ,z glowa podniesiona do gory,jaki to wspanialy proboszcz .
  ~lola
  10:19 02/15/11
 • ja nie wiem skad w was tyle nienawisci widzicie zdzblo w oku ksiedza a belki u siebie nie widzicie najbardziej zbulwersowala mnie wypowiedz nauczycielki ze szkoly angielskiej ktora mu zazdrosci ze jadal w dobrych resteuracjach i byl nielubiany przez amerykanow bo zazdroscicie mu ze wspaniale daje sobie rade a taka jego rola zeby nie pokazywal sie w barach bo byl proboszczem i musial sie dobrze prezentowac a jezeli chodzi o siostrzenice z Californi to by sie wstydzila robic afere bo sama chce wziasc cos co sie jej nie nalezy gdzie byla jak ciocia jaj potrzebowala nie bylo jej teraz sie ujawnila jak chodzi o majatek przez tyle lat nie zainteresowala sie chora osoba tylko teraz sobie przypomniala a wy Polaczki nie sadzcie ksedza bo z tych wypowiedzi wnioskuje ze nawet nie umiecie pisac poprawnie a wiec swiadczy to o was jaki poziom intelektualny prezentujecie soba jak czytam te wasze wypowiedzi to wydaje mi sie ze krzyzujecie nimi ksiedza ktory przeciez zrzkl sie wszystkich praw tak jak kiedys Zydzi ukrzyzowali Jezusa tyle wam ksiadz poslugiwal a teraz zamiast go wesprzec to opluwacie go jak jakiegos zloczynce nie widzicie nic dobrego w osobie ksiedza a wielokrotnie spotkalam sie z ludzmi ktorym ksiadz pomogl w rozny sposob a nauczycielka ktora mowi ze jest tu urodzona i po studiach powinna zmienic prace bo na nauczycielke nie wypada aby takie niskie horyzonty reprezentowac soba i niech nauczy sie dobrze gotowac to nie musi nikomu zazdroscic ze chodzi po resteuracjach .zastanawia mnie jedno chodzicie do Kosciola modlicie sie a jak ktos jest w potrzebie to kopiecie lezacego czy to tak chrystus naucz czy tak powinni zachowywac sie chrzescijanie tego bog na pewno od was nie rzada .przyslowia sa madroscia narodu a to prawda ze....prawdziwych przyjaciol poznaje sie w biedzie sami uderzcie sie w piersi i pomodlcie sie w intencji ksiedza a nie kopcie lezacego a pani ktora mowi ze ksiadz wyrzucil ja z pracy to klamie bo bylam swiadkiem jak ksiadz pomagal biednym ludzdziom i szukal im pracy.
  ~marial
  10:23 02/15/11
 • A Kosciol i tak swiety jest bo w nim Najswitszy Skarb, sam Bog, a nie Dzieszko.
  ~ja
  11:14 02/15/11
 • Marial...to sobie Go wez !!!....i sie nim zaopiekuj !!! Ty jestes dobry !!!.....i glupot tu nie pisz....nie mysl ze jestemy debilami....pozdrawiam
  ~rozsadna
  11:16 02/15/11
 • Marial a skad wiesz,ze ksiadz nie wyrzucil tej pani z pracy? a moze Ty tez masz z nim cos wspolnego skoro tak go bronisz? Tez sie w nim kochasz? Ksiadz rzeczywiscie w potrzebie ma duze wydatki.
  ~re: Marial
  09:16 02/16/11
 • o marial , ale ty jestes naiwna .szkoda , ze juz go nie zobaczysz , bo tobie tez by pomogl bezinteresownie , ale w czyms innym...a mnie wy....lil bez mydla , przysylajac na moje miejsce pania , co mu zapalala swieczki w kosciele , ktora sama potrzebowala opiekunki . mam dowody i jeszcze zrobie z tego uzytek dla wlasnej satysfakcji . i oczywiscie bede zeznawac , ze pani Waleria od ponad dwoch lat byla niepoczytalna . i nieswiadomie podpisala papiery !!!
  ~dorcik33
  09:29 02/16/11
 • To jest dopiero ,,jajo,, te dupki od cenzury wszystkiego co wychodzi i przynosci sukces...., chcieli by samosadu, ale nie maja szans...., sami nigdy nic nie zrobili, ale do rozliczania to pierwsi, gdyby mogli, to by samego P. Boga osadzili od czci i wiary...., to jest przeglad tej pieknej , smutnej polonii.....wezcie sie za siebie, upierzcie sobie gacie...bo b. cuchnie od was gamonie....!!!!
  ~Sean
  10:21 02/16/11
 • Kochani,teraz widzicie jak bardzo trzeba sie modlic za ksiezy....diabel kusi!!!!!!
  ~Magdalenka
  12:53 02/16/11
 • Szkoda Cie byles taki madry.muyslales,ze bedziesz panowal tutaj zawsze .Jak ksiadz moze sie dorobic takiego majatku kiedy w kolo tyle ludzi berz pracy.
  ~Petra
  04:41 02/16/11
 • Spoko, gorace czaszki. Poczekajcie, az sie wyjasni. Czemu tak nie gardlowaliscie, gdy w 1995 pijany policjant przejechal Wieska na Irv Park i East River? Powiadalem wam juz raz, u nas w piekle miejsca jest do diabla.
  ~Belzedup
  04:42 02/16/11
 • Ks bardzo inteligentny czlowiek, dymal tylko ludzi prostych, samotnych, cirpiacych, nieznajacych jezyka angielskiego. Wszedzie go bylo pelno bo wiedzial ze przyjdzie dzien zaplaty. Kochal wszystkie wdowy, tylko bogate. Bal sie ludzi wyksztalconych bo wiedzial ze nie dadza sie omamic jego "dobrymi uczynkami". Co za przypadek, a dopiero byl w Ziemi Swietej, na nic mu sie niezdaly te modlitwy w tak dalekim swiecie. Cale kolko rozancowe poleciala z ksiedzem na piekna wycieczke, podziwiali jego spiewy, modlitwy. I co bozia nie pomogla. Ludzie obudzcie sie, bozi nigdzie niema, ksiadz o tym dobrze wie. Wiedza o tym ludzie wyksztalceni i inteligetni. Odkad wszedl w zycie komputer, spadl pogrom na kosciol, ludzie czytaja, widza ze to wszystko bzdury co nam wmawiali ksieza przez tyle lat. Narobili swietych, lataja z krzyzami jak opetani. Jeszcze raz pomyslcie o tym wszystkim, pozdrawiam.
  ~Edek
  05:37 02/16/11
 • Ja również znam tą sprawę i jeśli nie wierzysz, że tak było to pójdź do szkoły i poproś o dokumenty z jej działalności z okresu starego zarządu, wówczas oczy się Tobie otworzą i poznasz prawdę.Trzeba uczestniczyć w walnych zebraniach szkoły, a nie tylko dzieci przywieźć pod szkołę i później po lekcjach po nie przyjechać i odebrać. Co chodzi o te 53 tys. dolarów to jest fakt,który łatwo można sprawdzić. A do knajpki to Ty nie chodź bo te drinki Tobie nie służą, lepiej wytrzeźwiej bo straszne bzdury wypisujesz. Połóż się spać to szybciej wytrzeźwiejesz.
  ~do rodzica p. sz.
  05:43 02/16/11
 • Zgadzam sie z poprzednikiem w 100%. Zbyt wielu rodzicow "podrzuca" dzieci pod szkole, a potem je odbiera i tyle. Brak zaangazowania w zycie szkoly no i oczywscie zero kontroli nad $$$ ktorymi zarzadza szkola Kolbego. Im wiecej ludzi zacznie sie tym interesowac, tym mniej przekretow tam bedzie. Skoro ludzie o tym pisza, to na pewno cos w tym jest.
  ~Rodzic
  07:07 02/16/11
 • ludzie jeszcze nic nie wiecie na ten temat 100% a juz oskarzacie ksiedza DZIESZKO zajmicie sie lepiej swoim sprawami i zrobcie sobie rachunek sumienia
  ~gal anonim
  07:09 02/16/11
 • Taki ksiadz Dzieszko jaka Polonia z Chicago, a co moze nie ? Taki jest efekt przebywania w polskim srodowsku za dlugo. Sprawa spadku domu po babci jest powazna, ale to jest sprawa dla prokuratora i sadu. Jesli sad go skaze to wtedy bedzie winnym a jak do tej pory nie jest nawet formalnie oskarzony. Ludzie dajcie sobie na wstrzymanie. Jak czytam niektore komentarze to tak jakby ktos autorow spuscil z lancucha (zenujace). Co prawda Dzieszko pokora nie grzeszyl, ale dopuki byl na szczycie to wszyscy walili drzwiami i oknami. Gdzie byliscie wtedy szczekacze z polskiego getta w Chicago ? No gdzie ? Teraz wszyscy medrkuja ile tylko moga. Dzieszko sie chyba od was nauczyl przekretow. Ci wszyscy najwieksi krytycy na tym forum to najwieksi kombinatorzy, cwaniacy, zazdrosnicy i zawistnicy. Boli was ze nie dorastacie do jego poziomu. No nie ma sie wam co dziwic wszystko co zarabiacie przepijecie a macie problem, ze on 500 000 dolarow jakos skombinowal a nie przepil. Czy to az taka ogromna suma pieniedzy ? Dla tych wscieklych kundli krytykantow chyba nieosigalna ale moze i wam sie kiedys poszczsci. Tu was boli ? Ale daleko Dzieszce do niektorych z was. No tak bo pewnie kablowki i internetu nie mial podpietej na lewo jak 90 % z was cwaniaki i kretacze. Krytykanci czy Dzieszko komus z was reke wykrecal zeby dawac mu kase ? Jak mial wam wykrecac rece jak wiekszosc z was to golasy bez kasy, smutne to. Z drugiej strony to szkoda ksiedza Dzieszki, ze utknal w takiej instytucji jak Kosciol Katolicki. Smutne jest to ze zaczal zebrac ale to chyba dlatego ze tym ksiezynom tak malo placa. Ludzie zyjemy w XXI wieku a wasza swiadomosc co do kosciola utknela gdzies w srodniowieczu albo na poziomie parafii gdzies na polskiej prowincji z ktorej wiekszosc z was pochodzi. Dzieszko mial pewnie chodzic w jednej sukmanie, tej czarnej sukience i w podartych butach jak wiejski jegomosc, to by wam odpowiadalo. Co ciekawe nawet jego ziemscy bosowie go poswiecili jak pionka w grze, niewolnik zrobil swoje niewolnik moze odejsc. Takie jest zycie w Ameryce. Dzieszko nie przejmuj sie ta watacha ujadajacych kundli z polskiego getta. Niech tylko kurz opadnie zakladaj swoj wlasny kosciol i zaczynaj robic prawdziwa kase. Jestem bardzo ciekawy jak o sprawie ks Dzieszki wypowiedza sie „autorytety” Poloniijnych mediow a moze nabiora wody w usta ? Ostatnie pytanie dla wszystkich: czy Reverend Dzieszko jest jedynym garbatym aniolkiem wsrod elity Polonii w Chicago czy jest takich „aniolkow” wiecej ? Pozdrawiam wszystkich, szczegolnie te ujadajace kundle.
  ~Polska Zydowka z Chicago
  09:38 02/16/11
 • niech Bog ma cie w opiece
  ~maria
  09:40 02/16/11
 • Niech kazdy z taka namietnoscia wejrzy we wlasne zycie czy nie ma w nim wiekszych przewinien. Zaznaczam, ze mowienie o kims nieprawdy jest oczernianiem. Kazdy katolik powinien wykazac sie madroscia. Nic jeszcze ksiedzu nie postawiono w zarzucie sa to obecnie pomowienia bez konkretow, plotki i suche domysly. Nie ma udowodnionej winy . Dajcie ten czas na modlitwe jak marnujac go na plotki i zaciaganie grzechow oczerniania. Jakby ktos zapomnial to nie wystarczy sie potem wyspowiadac, ale trzeba wszystko odwolac. A jak nie bedzie mial ksiadz winy i na wszytko ma dokumen? Jak sie zachowacie ? Wyslecie przeprosiny ze plugawicie iimienia czlowieka i kaplana. Kto dal wam takie prawo? Wiedzcie, ze z kazdego slowa rozliczy Was Bog. Kazdy z nas ma wine wzgledem Boga i tego ksiedza . Kto odwazyl sie za niego choc raz w roku modlic sie i poscic by wyprosic potrzebne laski na codzień? Kazdy z nas w swej przewinie jaka by ona nie byla mala czy duza oczekuje milosierdzia a tego od nas katolikow oczekuje Bog i ten kaplan . Zostawcie Go w spokoju!!! Jak nie mozesz sie modlic to zamilcz glupoto ludzka bo inaczej nie zobaczymy slonca na niebie gdyby ta glupota mogla fruwac.
  ~mlodzi katolicy z Parafii sw. Konstancji
  10:40 02/16/11
 • Taka prawda http://www.chicagotribune.com/news/religion/ct-met-priest-sidebar-20110213,0,1724689.story
  ~firma ktorej ksiadz zaufal wrobila go
  11:13 02/16/11
 • ja uwazam ze to jest nastepna prowokacja wzgledem kosciola i ksiezy w tym wypadku ks.Dzieszko w sumie to kazdy starszy czlowiek moze ofiarowac osobie ktora lubi swoj majatek i nie rozumiem dlaczego tyle szumu sie zrobilo wokol jakiegos spadku skoro ksiadz zrzekl sie juz wszystkiego .ksiadz bardzo duzo dobrego robil dla Polonii byl szanowany znany i lubiany dlatego ktos postanowil go wykonczyc i zrobil afere .natomiast jezeli chodzi o siostrzenice tej pani to powinna zaopiekowac sie ciocia PRZYJECHAC do niej a nie dopominac sie o majatek ktory sie jej nie nalezy bo niby w imie czego a ci co wyzywaja ksiedza od pedalow i oszustow to widocznie sami tacy sa bo normalny uczciwy czlowiek takich wyrazen nie uzywa tylko taki cham ktory jest nic nie wart nie szanuje siebie to i drugiego obrzuca blotem nic jeszcze ksiedzu nie postawiono zadnych zarzutow a tyle obelg pod jego adresem juz jest rzuconych to sa wlasnie Polacy nawet nie umiejacy napisac poprawnie zdania oprocz przeklenstw i wyzwisk a ten ktory pisze ze Boga nie ma musi byc bardzo nieszczesliwy albo glupi bo internet tez pochodzi od Boga szkoda ze nie dostrzega Boga na co dzien w drugim czlowieku ciekawa jestem jak ksiadz sie oczysci z zarzutow jak beda sie czuli ci ktorzy mu tak uragaja niech Bog ma was wszystkich w opiece i pomodlcie sie o zdrowie bo jak widze to o rozum za pozno.
  ~miriam
  01:56 02/17/11
 • Ks.Tadeuszu,wspieram Cie modlitwa.Wszystko sie wyjasni i bedzie dobrze.Ja tez jestem oczerniany od wielu lat i poczatkowo wydawalo sie ze jestem w sytuacji bez wyjscia ale juz sie rozjasnia a oszczerstwa obracaja sie przeciw oszczercom.
  ~Christopher Z
  11:25 02/17/11
 • Ksieze Tadeuszu ! Musiesz sie trzymac dzielnie, wierzymy w Ciebie. Wierzymy, ze to co oddzielilo nas od Ciebie i Ciebie od nas polaczy spowrotem z moca. Bog udzieli pokornym ludziom laski, ktorzy sie wstawiaja w twojej intencji. Wolno ci posiadac i miec i wolon ci kochac i rozdac. Jestesmy z Toba i bezwzgledu na wszystko pozostaniesz dla nas najlepszym Ojcem, Proboszczem i gospodarzem. Tyle sie od ciebie nauczylismy. Wroc do nas spowrotem bo nauka jeszcze nie skonczyla sie. Kochamy Cie z calego serca.
  ~rodacy
  01:44 02/17/11
 • Do Polaka i rodzica # 2 Czlowieku gdzie ty wtedy byles kiedy "Stary" zarzad machal pieniedzmi i rozdawal na inne cele, gdzie byl twoj jezyk zaschlo Ci w ustach upomniec sie o swoje to juz tyle lat temu. Dlaczego nie rzadzisz szkola i nie zrobisz porzadku. Nie masz zaufania i cie nie wybrali:)))))) trzeba sobie zasluzyc na stanowisko rzadzenia i zdobyc zaufanie, a tobie sie nie udalo i krecisz jezykiem - jaka szkoda, nie martw sie ze ja sobie na drinki pozwalam bo mnie stac i nie popijam za twoje a dzieci wysylalem do polskiej szkoly i bede posylal dalej jak bede tylko chcial. Kocham Polonie i dzieci ucze polskiego. Przed twoim patriotyzmem postawie znak zapytania ? wiem chcialo by sie cos osiagnac w zyciu ale trzeba sie poswiecic i dac z siebie cos nieudacznikow nam nie potrzeba tym bardziej takich ktorzy nie buduja ale rozwalaja. Coz ma sprawa Ks. Dzieszki do kasy "starego" zarzadu. Niedlugo wybory sam sprawdze czy sie wykazesz i jesli wybiora cie na glownego to powodzenia. Mam nadzieje ze sie spotkamy i osobiscie pogratuluje Ci stanowiska. Bedziesz mogl sie spelnic. A teraz pisz madrze i walcz o to by kampania wyborcza sie powiodla, a od moich dzieci i ode mnie trzymaj sie zdaleka. Powodzenia,
  ~
  12:21 02/18/11
 • HAHAHAHA, ale wy wszyscy swieto jebliwi jestescie niech was szlak!!!!! Polskie katole, a chodzicie na ofiare i swoje grzechy odkupujecie, malzenstwa chicagowskie, a zony i mezowie z dziecmi w polsce. Katolicy od siedmiu bolscie. niech ten ksiadz sie lepiej juz tu nie pokazuje no chyba ze do pierdla pojdzie!!!! kolejny zlodziej zlapany!!!!
  ~szczera
  03:55 02/18/11
 • Znowu nawaliłeś się dzisiaj. Ty chyba wcale nie trzeźwiejesz. Zgłoś się do AA lub na odwykówkę.
  ~do rodzica p. sz.
  10:08 02/18/11
 • Dobrze robi ten wyslannik piekiel !!!. Jak dajecie sie tak doic to niech tak dalej robi :))))))))), Szatan czuwa i zyje miedzy nami pod ruznym wcieleniem !!!!!.
  ~Gwiazda
  11:13 02/18/11
 • Oj, dana, dana nie ma szatana a swiat reality jest poznawalny, oj dana,dana,dana,dana,dana,dana... father Ted.
  ~Marian
  07:55 02/19/11
 • wszystkie wypowiedzi przeczytalam w ludziach jest tak duzo nienawisci pisza ci nawet ktorzy czerpali korzysci wstydzie sie ludzie dlaczego rzucacie takie oszczerstwa czy ty jeden z drugim uczestniczyles w tym pomysl sobie jak by ciebie tak opluwano maze i on wzial to on ma na sumieniu ubolewam nad tym ale go nie bede opluwac to jest osoba konsekrowana i ona bedzie odpowiadac za swoje czyny podwojnie ja wiem ze wy zaraz byscie chcieli zeby go spotkala kara pamietajcie ze nie wolno zyczyc drugiemu zle bo to sie do ciebie wroci podwojnie raczej trzeba sie za niego pomodlic jezeli ma tyle majatku to uwazam ze powinien rozdac biednymByla dzisiaj w kosciele sw Konstancji i bym powiedziala ze nawet bylo troche wiecej ludzi moze przyszli z ciekawosci co sie bedzie dzialo a tu spokoj
  ~nina
  12:47 02/20/11
 • odstapie domek za darmo chetni prosze sie zgalaszac
  ~babcia
  01:28 02/20/11
 • Działki w Arizoniez 500 tysięcy? Śmich na sali. Ci, którzy znają warunki amerykańskie już wiedzą, że można je kupić wpłacając 50 tys. Po ćwierć wieku pracy w USA każdego nie stać na coś takiego? Jakaś taka zaćma wam padła? Darowizna? Normalną rzeczą dla tych, którzy się serdecznie opiekują. Często potem swary rodzinne i opowieści o babeczce co to starym prykiem się zajęła serdecznie i ten jej zapisał a rodzina niezadowolona zaczyna podważać. A było z Kalifornii przyjechać i się opiekować. Teraz kasa zapachniała ulatująca? Ludzie, pogięło was?
  ~porannakawa
  08:38 02/20/11
 • Have a nice day, people :)
  ~hey
  09:03 02/20/11
 • zydowka idz mieszaj u zydkow a nie u nas, dobra ! nikt cie o zdanie nie pytal a od kundli to wyzywaj swoich anty POLKO
  ~Adam do polskiej zydowki
  12:28 02/21/11
 • Piszecie bzdury jedni sa zli drudzy dobrzy nie dajcie zaduzo ksieza. Ksieza zawsze mieli duzo pieniedzy i panosza sie ...Pozdrowienia
  ~02.21.2011
  06:14 02/21/11
 • Wiecie co.... Zausznicy i obroncy Dziezki tocza piane , by troche szacunka dla "ksiecia" miec. Ktos napisal prawde , facet bal sie ludzi inteligentnych. Ofiary szukal w tych "prostych emigrantach", ktorzy jak on kochali $$$ , po to przyjechali do USA by przed snem ksazeczke bankowa ogladac i cieszyc sie , ze konto puchnie. "Ksiecia" znam od wielu lat , i pierwsze z nim spotkanie i rozmowa pozwolily mi wyrobic sobie zdanie o nim.Nie byl jeszcze proboszczem w Konstancji , ale jego pycha , aroganctwo az klolo w oczy. Dzieki koneksjom wrocil do Konstancji po kilku latach i moglam utwierdzic sie w swojej opini o nim. Dziwie sie o jakiej "kulturze " ksiedza mowia jego obroncy. Toz to wyrafinowany gracz. Z podrzednym parafianinem sie nie zadaje / no cheba , ze kasiore poczul/. Moje dziecko chodzilo do Szkoly parafialnej i mimo mlodego wieku zrazilo sie do ksiedza/nie byla to moja wina/. Zaczelo samo studiowac buletyn , by isc na msze NIE ODPRAWIANA PRZEZ DZIEZKE!!! A gdy mimo to wychodzil Show man ze swoim slowem po ogloszeniach , poprostu zaczynala wertowac ksiazki , byle tego Pajaca nie sluchac. Jako parafianka spotkalam sie z lekcewazacym podejscie waszego GURU. Mnie to poprostu dziwilo , ale wiara w Boga , to nie wiara w Takiego Pajaca. Pisze tak , bo "ksiecia" ciety jezyk i lubowanie sie z nasmiewania innych byl chlebem powszednim. Dlatego mam zdanie o tutejszych obroncach "ksiecia". Slugusy, prostaki, dorobkiewicze czyli jak to mowia , ze najwieksze nieszczescie to jak sie z dziada zrobi pan , a sloma mu dalej z butow wystaje. Acha , na krzywy ryj nie siedze w cieplym kosciele , place za to , ale flaki mi sie przewracaja jak widze takich ludzi przy oltarzu. Teraz ksieza , to tylko z wyrachowania a nie z powolania.
  ~urszula
  08:46 02/21/11
 • Pani Urszulo ma pani racje. Ks to dopiero cwany czlowiek, on wiedzial co mowil i do kogo. Durne ludzie nie wiedza ze wam mowil to co chcieliscie slyszec. Pamietam jak traktowal prostych biednych ludzi, z ktorych wiedzial ze nie bedzie mial zysku, az nieraz bylo przykro sluchac. Jest takie przyslowie ze ten sie smieje kto sie smieje ostatni. Daje sobie glowe uciac ze on napewno nie wierzyl w to co na kazaniu mowiel. Zaskoczony bym byl jak by sie okazalo ze ks wogole wierzyl w ta cala religje. Kazania byly zawsze robione pod ludzi, dla ludzi, co ludzie chcieli by w ten dzien uslyszec. Ale lata uciekaja, starsi beda wymierac, mlodziez oczytana, nie nabiora sie tak na ks jak ich rodzice i dziadkowie. Juz duzo czasu nie zostalo, spieszyc sie ksieza musza. Nie powinienem pisac ze wszyscy ksieza sa zli, sa tez uczciwi ale ten to naprawde byl okaz. Dlugo czlowiek nie musial z nim rozmawiac zeby go wybadac kim jest.
  ~Edek
  10:37 02/21/11
 • Uwaga!!!! Jezykiem mozna zabic drugiego czlowieka! Papier przyjmie wszystko, a piszacy bedzie zawsze "odwazny", bo jest anonimowy...Tylko postaw sobie pytanie moj drogi, czy Ty jestes bez grzechu????? Za te oszczerstwa tez odpowiesz przed Bogiem, a jesli jestes niewierzacy, to niestety zlo -zlem sie odplaca... kto z nas ma prawo byc sedzia ???
  ~Milosierdzia!!!!
  09:29 02/22/11
 • a ja mysle ze kazde "g..no" chocby jak zadkie bylo zawsze wyplywa na wiezch i nasz ksiezulek jak uwaza ze jest nie winny to niech sie nie martwi bo prawda predzej czy puzniej i tak wyjdzie ale musi on rowniez pamietac o tym ze to dziala w dwie strony .....
  ~ewa
  10:38 02/27/11
 • do ewy... daruj sobie te wypociny,same bledy ortograficzne,do szkoly natychmiast!!
  ~ANNA MARIA
  09:49 03/04/11
Dodaj komentarz
Chcesz zarezerwować swój nick i dodać własny avatar? Załóż konto
Akceptuję regulamin serwisu

Archiwum
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     
Rozkład lotów
Szybki kontakt
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
 • Twoja wiadomość
 • Dodatkowy materiał (np. zdjęcie, dokument - max 2MB)
Budowa Stron Internetowych
Przekazy Pieniężne - USME
House Cleaning Chicagoss
 
 

webstream.pl - Sky Is The Limit
powered by
 

Więcej w dziale Wydarzenia

Śnieg i lód przyczyną zawalenia się dachu w Lombard

więcej »