• Środa, 01 października 2014 r.
 • Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza

REKLAMA
 • Szef "Solidarności" o expose Ewy Kopacz: Większość deklaracji to pobożne życzenia
 • Sześć osób zostało rannych w wybuchu gazu w rafinerii w Płocku
 • Francję sparaliżował wielki strajk aptekarzy
 • Franciszek jednym z faworytów do Pokojowej Nagrody Nobla
 • W Stanach Zjednoczonych zdiagnozowano pierwszy przypadek wirusa Ebola
 • Wybuch wulkanu w Japonii: Już 36 ofiar, świadkowie mówią o kolejnych 20 ciałach
 • Rogozin: Kreml będzie bronić Rosjan także w Mołdawii
 • W wyniku ostrzału autobusu i przystanku w Doniecku zginęło 8 osób
 • Media: Barack Obama w windzie z uzbrojonym mężczyzną. Secret Service zaliczyła kolejną wpadkę
 • Zatrzymano kilkanaście osób popierających protesty w Hongkongu
 • Francja: podtopienia w Montpellier na południu kraju
 

 
Waluty
 • USD 3.32 (+0.60)
 • GBP 5.37 (+0.22)
 • EUR 4.18 (+0.09)
Wideo
Życie nielegalnego imigranta

Życie nielegalnego imigranta

100 lat Cook County Forest Preserves

100 lat Cook County Forest Preserves

Chicago w 1948 r. - co się zmieniło?

Chicago w 1948 r. - co się zmieniło?

Posłuchaj

Ładowanie danych...

Na wesoło
Urlop Plaza
Sonda
Od czasu objęcia przez Baracka Obamę funkcji prezydenta USA Amerykanom żyje się:

Kina

Sprawdź repertuar wpisując kod pocztowy lub miasto

Słownik

 

Facebook
09-22-2014 0 komentarzy
News
W Stanach cieszymy się licznymi darmowymi autostradami zwanymi highways oraz płatnymi tollwayami. Choć Amerykanie mają najlepsze na świecie drogi tego typu, to jednak nie zawsze podróż nimi jest bezproblemowa. Sprawdziliśmy, w których stanach najłatwiej o korki na autostradach. Niestety nasze Illinois nie wypadło najlepiej. więcej »
09-22-2014 | 5 komentarzy
News
Firma działająca miedzy innymi na terenie stanu Illinois przegrała dwie sprawy sądowe, co skutkuje koniecznością zapłacenia olbrzymiego odszkodowania swoim klientom. Kto może liczyć na pieniądze? więcej »
09-21-2014 0 komentarzy
News
Pewna mieszkanka Chicago przekonała się, że pracownicy państwowi nie zawsze działają zgodnie z prawem. Kobieta padła ofiarą perfidnej próby wyłudzenia pieniędzy. Na szczęście jednak w porę zgłosiła sprawę na policję. Ta historia pokazuje, że naszej czujności nie powinno usypiać tylko to, że ktoś jest pracownikiem państwowym. Jak widać wśród nich również trafiają się oszuści. więcej »
09-21-2014 0 komentarzy
News
Na przejazdach kolejowych bardzo często dochodzi do groźnych wypadków. Przeważnie kierowcy wpadają pod rozpędzony pociąg i giną na miejscu. Tym razem ktoś miał więcej szczęścia i jedynie uderzył w bramkę na przejeździe kolejowym. Choć auto dachowało, to kierowcy nic poważnego się nie stało. więcej »
09-20-2014 | 8 komentarzy
News
W piątek potwierdziły się doniesienia o awansie biskupa Spokane w stanie Waszyngton, Blase'a Cupicha na arcybiskupa Chicago. więcej »
09-19-2014 | 8 komentarzy
News
Zawsze niestety znajdą się ludzie, którzy dla pieniędzy są gotowi wyzbyć się moralności i ludzkiej empatii. Zawsze znajdą się ludzie, którzy wykorzystując luki prawne, będą rozprowadzać niebezpieczne substancje zupełnie legalnie. Tego typu problemy natury legislacyjnej dotykają nie tylko Amerykę, ale również Polskę, w której występuje problem dopalaczy – groźnych substancji chemicznych, które ciężko zakazać prawnie. Kiedy rząd próbuje to zrobić, natychmiast dilerzy sięgają po substancje pochodne, które nie zostały wpisane na „czarną listę”, choć mają identyczne lub zbliżone działanie. Czy politykom amerykańskim uda się uporać z podobnym problemem? więcej »
09-18-2014 | 11 komentarzy
News
Nie tylko w Stanach, ale również w Polsce i innych krajach europejskich, przy drogach nieraz spotyka się krzyże, znicze i tego typu memoriały, które stawiane są w miejscu, w którym doszło do śmiertelnego wypadku. Dla rodzin ofiar jest to sposób na żałobę, dla kierowców ostrzeżenie, ale również coś, co może rozpraszać uwagę. Z pewnością jest to problem, który wymaga pewnych regulacji prawnych. Czy małe miasteczko pod Chicago, jako pierwsze unormuje tą kwestię prawnie? więcej »
09-18-2014 | 5 komentarzy
News
Potężny Boeing 777, 153 osoby na pokładzie – nikt nie spodziewał się tego, co miało się wydarzyć w czasie tego na pozór zwyczajnego lotu. Pasażerowie dwukrotnie mieli powody do obaw. Choć piloci byli zmuszeni dwukrotnie lądować awaryjnie, to jednak nikomu nic się nie stało. więcej »
09-17-2014 | 1 komentarz
News
Samolot linii Southwest Airlines lecący z Chicago do Nowego Jorku, zaraz po starcie został zmuszony do awaryjnego lądowania na międzynarodowym lotnisku Midway. Maszyna sygnalizowała problemy z silnikiem. więcej »
09-17-2014 | 1 komentarz
News
Oto historia człowieka, który z wysokiej pozycji społecznej stoczył się na samo dno. Na początku zwolnili go z dobrze płatnej pracy – stracił pieniądze, postanowił wstąpić na drogę przestępstw – stracił wolność i najprawdopodobniej szansę na życie w Ameryce. więcej »
09-16-2014 | 4 komentarze
News
W niedzielny poranek doszło do tragicznego wypadku drogowego. Policjant na służbie chciał dogonić pojazd, który złamał przepisy ruchu drogowego. Niestety na nieoświetloną dobrze jezdnię wybiegł młody chłopak. Funkcjonariusz nie zauważył go i śmiertelnie potrącił. Teraz jego przełożeni wysłali go na przymusowy płatny urlop do czasu zakończenia dochodzenia. więcej »
09-16-2014 0 komentarzy
News
Szkołom na całym świecie nadaje się patronów, by nie tylko uhonorować zasłużonych ludzi, ale również by podkreślić wartości, jakimi dana szkoła będzie się kierować. Dwie szkoły w Chicago najwyraźniej są pod wrażeniem dokonań Pary Prezydenckiej, bo to właśnie Państwa Obamów mianowali swoimi patronami. więcej »
09-15-2014 0 komentarzy
News
Służba policyjna wiąże się z nieustannym narażaniem życia. To bez wątpienia wielkie poświęcenie i niesamowite bohaterstwo. Każdego dnia funkcjonariusze chicagowskiej policji stają pomiędzy nami – obywatelami, a bandytami. Niejednokrotnie oddają życie broniąc naszego bezpieczeństwa i stojąc na straży prawa. Nie wolno nam zapominać o ich poświęceniu. W tym celu powstał specjalny projekt, który ma na celu upamiętnienie poległych oficerów Departamentu Policji z Chicago. więcej »
09-14-2014 | 1 komentarz
News
Policjanci stoją na straży prawa – to wie każdy. Nie zawsze jednak ich działania są bezsporne… Jak pokazuje niedawny przykład z Ferguson, czasami interwencja funkcjonariuszy wzbudzić może wielkie kontrowersje i z dalekosiężnymi konsekwencjami. Chcąc temu zaradzić, coraz więcej policyjnych departamentów w Ameryce rozważa wprowadzenie do wyposażenia specjalnych kamer, które miałby monitorować działania policjantów. Czy to rozwiązanie okaże się skuteczne? więcej »
09-14-2014 | 1 komentarz
News
Latanie z pewnością dostarcza niezapomnianych wrażeń, szczególnie jeśli to my siedzimy za sterami. Czasem jednak sport ten bywa śmiertelnie niebezpieczny, o czym wielu amatorskich pilotów zdążyło się już przekonać. Tym razem lecący w samolocie ludzie mieli sporo szczęścia – przeżyli. Nie zawsze jednak takie wypadki kończą się tak szczęśliwie. więcej »
09-12-2014 | 5 komentarzy
News
W Chicago w skali roku dochodzi do ogromnej liczby napadów na banki. Mówimy tutaj nie o kilkudziesięciu przypadkach, lecz ponad stu. W obliczu tak poważnego problemu powstała specjalna strona internetowa – BanditTracker. FBI oraz policja stanowa upatruje w tym rozwiązaniu szanse na szybsze i skuteczniejsze wyłapywanie kryminalistów. więcej »

Co, Gdzie, Kiedy
Warszawskie Dzieci – muzyczna opowieść o Powstaniu Warszawskim w Copernicus Center
10-04-2014  godz: 07:00
Posłuchaj reklamy:
Ładowanie danych...
Archiwum
 • Październik 2014
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Rozkład lotów
Szybki kontakt
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
 • Twoja wiadomość
 • Dodatkowy materiał (np. zdjęcie, dokument - max 2MB)
 
 

webstream.pl - Sky Is The Limit
powered by