• Wtorek, 23 września 2014 r.
 • Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

REKLAMA
 • Norwegia przyłączy się do unijnych sankcji wobec Rosji
 • Niszczyciel USS Philippine Sea pływający po Zatoce Perskiej odpalił w kierunku dżihadystów w Syrii pociski Tomahawk
 • Bojownik Państwa Islamskiego: Odpowiemy na naloty w Syrii
 • Prezydent Francji odrzucił ultimatum Państwa Islamskiego
 • Rosja zaciera ślady interwencji zbrojnej na Ukrainie
 • Alert w Stanach Zjednoczonych. W stanie Massachusetts zaginęło trzech afgańskich żołnierzy, którzy przyjechali na szkolenie
 • Polska wygrała 3:1 z broniącą tytułu Brazylią w emocjonującym finale siatkarskich mistrzostw świata!
 

 
Waluty
 • USD 3.24 (-0.43)
 • GBP 5.30 (-0.43)
 • EUR 4.18 (-0.17)
Wideo
Życie nielegalnego imigranta

Życie nielegalnego imigranta

100 lat Cook County Forest Preserves

100 lat Cook County Forest Preserves

Chicago w 1948 r. - co się zmieniło?

Chicago w 1948 r. - co się zmieniło?

Posłuchaj

Ładowanie danych...

Na wesoło
Urlop Plaza
Sonda
Od czasu objęcia przez Baracka Obamę funkcji prezydenta USA Amerykanom żyje się:

Kina

Sprawdź repertuar wpisując kod pocztowy lub miasto

Słownik

 

Facebook
09-23-2014 0 komentarzy
News
Amerykańska straż graniczna, celna i inne służby zajmujące się problemem przemytu, mają ręce pełne roboty. Z Chin do USA przemycane są pewne paczki. Co one zawierają? Coś, co jak twierdzą eksperci stanowić może zagrożenie dla bezpieczeństwa amerykańskiego – idealnie podrobione dokumenty. Ze zjawiskiem walczą oficerowie U.S. Customs and Border Protection. więcej »
09-23-2014 | 1 komentarz
News
Narkotyki to nie tylko śmiertelnie groźne substancje, to również związki chemiczne, które ogłupiają nasz mózg. Młoda dziewczyna najwyraźniej zapomniała o tych faktach, kiedy sięgnęła po narkotyki. Na efekty długo nie trzeba było czekać. więcej »
09-23-2014 0 komentarzy
News
Kiedy zgubimy portfel z dokumentami często wpadamy w panikę i nie wiemy co robić. Recepta jest prosta – należy zachować spokój i natychmiast podjąć działania, by uniknąć np. fałszywych kredytów zaciągniętych na nasze nazwisko. więcej »
09-22-2014 0 komentarzy
News
W Stanach cieszymy się licznymi darmowymi autostradami zwanymi highways oraz płatnymi tollwayami. Choć Amerykanie mają najlepsze na świecie drogi tego typu, to jednak nie zawsze podróż nimi jest bezproblemowa. Sprawdziliśmy, w których stanach najłatwiej o korki na autostradach. Niestety nasze Illinois nie wypadło najlepiej. więcej »
09-22-2014 | 3 komentarze
News
Firma działająca miedzy innymi na terenie stanu Illinois przegrała dwie sprawy sądowe, co skutkuje koniecznością zapłacenia olbrzymiego odszkodowania swoim klientom. Kto może liczyć na pieniądze? więcej »
09-21-2014 0 komentarzy
News
Pewna mieszkanka Chicago przekonała się, że pracownicy państwowi nie zawsze działają zgodnie z prawem. Kobieta padła ofiarą perfidnej próby wyłudzenia pieniędzy. Na szczęście jednak w porę zgłosiła sprawę na policję. Ta historia pokazuje, że naszej czujności nie powinno usypiać tylko to, że ktoś jest pracownikiem państwowym. Jak widać wśród nich również trafiają się oszuści. więcej »
09-21-2014 0 komentarzy
News
Na przejazdach kolejowych bardzo często dochodzi do groźnych wypadków. Przeważnie kierowcy wpadają pod rozpędzony pociąg i giną na miejscu. Tym razem ktoś miał więcej szczęścia i jedynie uderzył w bramkę na przejeździe kolejowym. Choć auto dachowało, to kierowcy nic poważnego się nie stało. więcej »
09-20-2014 | 6 komentarzy
News
W piątek potwierdziły się doniesienia o awansie biskupa Spokane w stanie Waszyngton, Blase'a Cupicha na arcybiskupa Chicago. więcej »
09-19-2014 | 4 komentarze
News
Zawsze niestety znajdą się ludzie, którzy dla pieniędzy są gotowi wyzbyć się moralności i ludzkiej empatii. Zawsze znajdą się ludzie, którzy wykorzystując luki prawne, będą rozprowadzać niebezpieczne substancje zupełnie legalnie. Tego typu problemy natury legislacyjnej dotykają nie tylko Amerykę, ale również Polskę, w której występuje problem dopalaczy – groźnych substancji chemicznych, które ciężko zakazać prawnie. Kiedy rząd próbuje to zrobić, natychmiast dilerzy sięgają po substancje pochodne, które nie zostały wpisane na „czarną listę”, choć mają identyczne lub zbliżone działanie. Czy politykom amerykańskim uda się uporać z podobnym problemem? więcej »
09-18-2014 | 11 komentarzy
News
Nie tylko w Stanach, ale również w Polsce i innych krajach europejskich, przy drogach nieraz spotyka się krzyże, znicze i tego typu memoriały, które stawiane są w miejscu, w którym doszło do śmiertelnego wypadku. Dla rodzin ofiar jest to sposób na żałobę, dla kierowców ostrzeżenie, ale również coś, co może rozpraszać uwagę. Z pewnością jest to problem, który wymaga pewnych regulacji prawnych. Czy małe miasteczko pod Chicago, jako pierwsze unormuje tą kwestię prawnie? więcej »
09-18-2014 | 5 komentarzy
News
Potężny Boeing 777, 153 osoby na pokładzie – nikt nie spodziewał się tego, co miało się wydarzyć w czasie tego na pozór zwyczajnego lotu. Pasażerowie dwukrotnie mieli powody do obaw. Choć piloci byli zmuszeni dwukrotnie lądować awaryjnie, to jednak nikomu nic się nie stało. więcej »
09-17-2014 | 1 komentarz
News
Samolot linii Southwest Airlines lecący z Chicago do Nowego Jorku, zaraz po starcie został zmuszony do awaryjnego lądowania na międzynarodowym lotnisku Midway. Maszyna sygnalizowała problemy z silnikiem. więcej »
09-17-2014 | 1 komentarz
News
Oto historia człowieka, który z wysokiej pozycji społecznej stoczył się na samo dno. Na początku zwolnili go z dobrze płatnej pracy – stracił pieniądze, postanowił wstąpić na drogę przestępstw – stracił wolność i najprawdopodobniej szansę na życie w Ameryce. więcej »
09-16-2014 | 4 komentarze
News
W niedzielny poranek doszło do tragicznego wypadku drogowego. Policjant na służbie chciał dogonić pojazd, który złamał przepisy ruchu drogowego. Niestety na nieoświetloną dobrze jezdnię wybiegł młody chłopak. Funkcjonariusz nie zauważył go i śmiertelnie potrącił. Teraz jego przełożeni wysłali go na przymusowy płatny urlop do czasu zakończenia dochodzenia. więcej »
09-16-2014 0 komentarzy
News
Szkołom na całym świecie nadaje się patronów, by nie tylko uhonorować zasłużonych ludzi, ale również by podkreślić wartości, jakimi dana szkoła będzie się kierować. Dwie szkoły w Chicago najwyraźniej są pod wrażeniem dokonań Pary Prezydenckiej, bo to właśnie Państwa Obamów mianowali swoimi patronami. więcej »
09-15-2014 0 komentarzy
News
Służba policyjna wiąże się z nieustannym narażaniem życia. To bez wątpienia wielkie poświęcenie i niesamowite bohaterstwo. Każdego dnia funkcjonariusze chicagowskiej policji stają pomiędzy nami – obywatelami, a bandytami. Niejednokrotnie oddają życie broniąc naszego bezpieczeństwa i stojąc na straży prawa. Nie wolno nam zapominać o ich poświęceniu. W tym celu powstał specjalny projekt, który ma na celu upamiętnienie poległych oficerów Departamentu Policji z Chicago. więcej »

Co, Gdzie, Kiedy
Zakończenie lata 2014
09-28-2014  godz: 12:00
Już 28 września w niedzielę przy Bazylice Św. Jacka wystąpią specjalnie dla Was długo wyczekiwani artyści z Polski. Donatan&Cleo , Stachursky i Krystyna Giżowska !!! Nie można tego przegapić !!! ZAPRASZAMY !!!
Archiwum
 • Wrzesień 2014
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Rozkład lotów
Szybki kontakt
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
 • Twoja wiadomość
 • Dodatkowy materiał (np. zdjęcie, dokument - max 2MB)
 
 

webstream.pl - Sky Is The Limit
powered by